Jakie pożyczki wybieramy najczęściej dla naszego biznesu?

Szukanie źródeł, z jakich otrzymamy pomoc finansową dla naszej działalności gospodarczej w żadnej mierze nie jest zadaniem prostym, ponieważ wymaga nie tylko dobrej znajomości rynku, ale przede wszystkim wymaga od nas także dobrej intuicji. Obecnie przedsiębiorcy mają szereg możliwości, z których mogą skorzystać w razie potrzeby, począwszy od dotacji unijnych na określone cele, przez kredyty bankowe, leasingi aż po pożyczki parabankowe.

Co będzie dla nas korzystniejsze: kredyt czy pożyczka?

Przedsiębiorca może dzisiaj dowolnie wybierać miejsce, w jakim zaciągnie zadłużenie na potrzeby firmy, jednak coraz częściej okazuje się, że tym miejscem wcale nie jest bank, a instytucja pozabankowa. Dzieje się tak dlatego, że klienci biznesowi mają coraz mniej czasu na załatwianie sporych ilości dokumentów i zaświadczeń, niezbędnych do otrzymania kredytu bankowego. Większość starających się o kredyty firm to firmy, które dopiero wchodzą na rynek i z tego względu nie posiadają odpowiedniej ilości pieniędzy na rozruch – nie posiadają też często odpowiedniej historii kredytowej. Ilość formalności w przypadku para banków ograniczana jest do minimum.

Co zyskujemy zaciągając zobowiązanie na firmę?

Pożyczki na firmę, udzielane przez para banki, są udzielna od pierwszego dnia istnienia firmy, ponieważ ocena zdolności kredytowej jest unikalna oraz wieloetapowa, dzięki czemu każdy ma szansę na zdobycie funduszy. Z kolei rata ustalana jest indywidualnie z dużym, elastycznym marginesem.

2 Komentarze

  1. Może faktycznie dobrze jest się nie dawać więcej naciągać bankom…

  2. Zawsze wydawało mi się, że to raczej banki są bardziej wiarygodne… Jak widać – niekoniecznie.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany.


*