Pożyczanie pieniędzy – czy firma też może?

Dotychczas spotykaliśmy się na pewno głównie ze stwierdzeniem, że dla przedsiębiorców przeznaczone są takie produkty finansowe, jak kredyty na konkretny cel czy leasingi – również na sprecyzowany cel. Pożyczki leżały w strefie raczej klientów indywidualnych, który potrzebowali nagle pieniędzy na nieoczekiwany wyjazd czy pokrycie kosztów leczenia choroby najbliższych. Dzisiaj jednak ten pogląd zdecydowanie się zmienia, a na rynku zaczynają królować pożyczki firmowe.

Kto pożycza pieniądze firmom?

Obecnie jednocześnie prekursorem takiego rozwiązania oraz najprężniej działającą w tym temacie firmą jest skandynawska  grup, mająca w Polsce oddział. Mowa tu o Aasa. Jej działania zostały 2016 roku docenione prestiżową nagrodą Loan Magazine w kategorii pożyczek skierowanych do sektora przedsiębiorców. Takie odznaczenie musi zobowiązywać.

Czego możemy się spodziewać?

Pożyczki udzielane przez Aasa są przede wszystkim bardzo proste – nie wymagają skomplikowanych procedur, a wszystko jesteśmy w stanie załatwić w zasadzie przez Internet – wystarczy uzupełnienie wniosku dostępnego na stronie www przez całą dobę. Weryfikacja zdolności kredytowej jest wieloetapowa, dlatego nawet dopiero powstałe firmy mają szansę na zdobycie potrzebnych funduszy, co jest ze strony Aasa fantastycznym gestem w stronę wsparcia startupu. Pożyczka może opiewać na kwotę między 1000 a 10000 złotych, a spłata jej może zamknąć się w okresie między 24 a 60 miesięcy.

2 Komentarze

  1. Takie rozwiązania powinny być zdecydowanie bardziej reklamowane.

  2. No właśnie, dlaczego tak niewiele słyszy się o takich rozwiązaniach? Wydają się być genialne!

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany.


*